Dôležité informácie pre vás

Keď u nás chcete psíka ubytovať, musí byť zdravý, čo sa týka nákazlivých ochorení, musíte priniesť Veterinárny preukaz psa s platným očkovaním proti vírusovým ochoreniam aj besnote, nezabudnite aj na očkovanie proti kotercovému kašľu, ktoré je tiež jednou z podmienok prijatia psíka na pobyt.
Ak sa chcete vyhnúť zbytočným nepríjemným prekvapeniam, prečítajte si nasledovné info ohľadne očkovania proti kotercovému kašľu:
Ak použijete na očkovanie injekčnú vakcínu PNEUMODOG a predošlý rok ste psíka neočkovali, je potrebné preočkovanie o dva týždne, 7 dni po druhom očkovaní môže prísť psík na pobyt. Ďalšie roky už očkujete len 1x ročne. Ak chcete použiť nosovú vakcínu NOBIVAC KC, ktorá sa nakvapká do nosa, imunita nastupuje síce už do 3 dní proti baktériám ale až do 3 týždňov proti chrípke, takže na pobyt k nám môže psík prísť až po 3 týždňoch po podaní tejto vakcíny. Vakcína sa podáva len raz za rok, aj ak nebol psík dovtedy nikdy proti kotercovému kašľu očkovaný. Treťou možnosťou je očkovanie nosovej vakcíny BIOCAN RESPI, kde imunita proti vírusom parainfluenzy psov nastupuje už po 7 dňoch od podania vakcíny. Odporúčame však psíka očkovať s dostatočným predstihom (min. 2 týždne) pred pobytom u nás, kvôli možnej reakcii na vakcináciu aj po 7 dňoch od podania.
Je potrebné taktiež odčervenie psa, nie staršie ako 3 mesiace. Psíka však neodčervujte tesne pred pobytom u nás, lebo niektorí to môžu horšie znášať, prípadne môžu hnačkovať. Takže odčervenie by malo byť nie staršie ako 3 mesiace ale zároveň odčervovať nie menej ako 5 dni pred príchodom k nám.
Bolo by dobre, keby ste psovi aplikovali buď olejček proti parazitom, žuvacie tabletky, alebo nechali na krku účinný antiparazitálny obojok hlavne v období od jari do jesene, keď sa vyskytujú kliešte.
Ak psík pravidelne užíva nejaké lieky, treba ich tiež priniesť už nadávkované s rozpisom užívania. Za podávanie liekov alebo ošetrovanie psa je účtovaný príplatok.
Ak máte sučku, skontrolujte si, kedy naposledy hárala, či jej háranie nevychádza na obdobie plánovaného pobytu u nás, pretože harajúce sučky neberieme.Pre prípad, že by sučka začala hárať počas pobytu u nás, musíte nám nechať kontakt na niekoho, kto by ju potom prišiel k nám zobrať.
NEKASTROVANÝCH PSOV - SAMCOV VŠETKÝCH PLEMIEN NEBERIEME. Po 10 rokoch fungovania nášho hotela sme sa na základe našich skúseností rozhodli, že nekastrovaných psov samcov na pobyt nebudeme brať. Všetci vidíte, že sme hotel rodinného typu, kde majú psi luxus nie len v ubytovaní, ale aj v starostlivosti o nich, keď s nimi trávime aktívne veľa času a vtedy sú spolu s nami malí aj veľkí, fenky aj psi. Najdôležitejšia podmienka pre kľud a pohodu v svorke je, že pes musí byť znášanlivý, preto tí väčší či už psi alebo fenky, k nám musia prísť najskôr na krátky skúšobný pobyt, aby sme posúdili, či sú vhodní do svorky, ako sa správajú a ako sa správajú aj na izbe a vo vnútorných priestoroch hotela. Žiaľ z nekastrovaných psov sme 80% museli vylúčiť kvôli tomu, že nám vnútri očúravali-značkovali gauče, paplóny, vankúše, keď niečo očúra jeden pes, prečúrajú to po ňom aj tí, ktorí to dovtedy vnútri neurobili. Ďalší problém nekastrovaných psov je obťažovanie ostatných psov, ktorí z nich majú nervy a kvôli jednému psovi nemôžu trpieť ostatní. Dokonca keď menší pes čúral, prišiel veľký nekastrovaný a ani nepočkal, kým ten menší dočúra, aby to mohol preznačkovať a očúral rovno malého psa. Dokonca aj keď je takýto hormónmi nabitý veľký pes za plotom vo vedľajšom výbehu a príde ho niekto cez plot očuchať, veľký pes ho očúra aj cez plot. Majitelia často takto svojich psov doma nepoznajú, pretože doma je pes sám a nemá dôvod značkovať a nemá koho obťažovať. Mnohí povedia, že kastrácia je neprirodzená, tak svojho psa kastrovať nedá. Samozrejme je to každého vec. Ak je kastrácia neprirodzená, neprirodzené sú aj granule, pustite teda svojho psa, nech si uloví večeru, to je prirodzené. Ale u nekastrovaných psov sa nežiadúcim prejavom ako je značkovanie, obťažovanie iných psov nedá inak zabrániť len kastráciou a teda stratou hormónov. Ak aj psa upozorníte, na chvíľu dá pokoj a o minútu robí opäť to isté. Obrovské percento nekastrovaných veľkých psov je úplne nevychovaných, nereagujú na zákazové povely, ani na privolanie, keď on chce niečo očuchávať, nikto ho neodvolá a my tu suplovať výcvik a výchovu nemáme dôvod. Navyše ja mám už roky problémy s ramenami a chrbticou a s veľkými nevychovanými psami sa naťahovať nebudem, moje zdravie je pre mňa prioritou. Keďže my sme v práci a teda aj v priestoroch hotela od rána do večera, od pondelka do nedele, v budove hotela máme svoj byt a my pri svojej práci a aj psi u nás ubytovaní potrebujeme pohodu a chceme si náš hotel zachovať v dobrom stave, aby ste k nám vstupovali s úsmevom a nie s odporom k zápachu, ktorý v mnohých hoteloch majitelia cítia, podmienky na pobyt u nás sú prísnejšie ako inde, ale aj my sme iný hotel ako iné. Keby nám išlo len o prachy, zobrali by sme akéhokoľvek psa, niekam by sme ho zatvorili, zhrabli by sme prachy, nič vám nepovedali .... ale to my nerobíme, práve preto, že sme iný a inak aj funguje náš hotel. S naštvanými majiteľmi nekastrovaných psov počítame, ale to nič nezmení na našom rozhodnutí.
Pobyt je potrebné dopredu si rezervovať. Prijímame a odovzdávame hafanov Pondelok-Nedeľa: ráno 8:30-9:00 a večer 19:00-19:30. Náš hotel má režim, ktorý sa snažíme dodržiavať. Niektorým majiteľom sa nepáči, že nemôžu priniesť psíka kedykoľvek cez deň a že máme len dva časy na príjem a odovzdávanie hafanov a to ráno a večer. Všetko má svoj význam a režim pre hafanov je urobený tak, aby vyhovoval každému, striedajú sa u nás spoločné hry s odpočinkom. Keď sme spolu, sa hráme, keď je odpočinok, je v hoteli kľud a ticho a vtedy sú na izbách spokojní aj hafani. Všetci spolu sme ráno, poobede a večer, poobede sa hafanom venujeme najdlhšie. Keď je veľký pohyb psov, majitelia s hafanmi prichádzajú a odchádzajú, tak ráno a večer sa nemôžeme venovať len psom, pretože ich často musíme zatvárať, keď niekto príde, sú hneď rozrušení a tým narúšame normálny kľudný priebeh trávenia spoločného času. Keď prijímame a odovzdávame psíkov len ráno a večer v stanovených hodinách, poobede sa môžeme naplno venovať len ubytovaným hafanom, pohrajú sa, ponaháňajú, v kľude potom povegetia, všetci sú spokojní, potom na izbách dobrí, zase oddychujú a tak to má byť. Takže dva stanovené časy nie sú preto, že by sme tu boli len ráno a večer, ale preto, čo som napísala. Sme tu skoro stále, pretože tu aj bývame, ale režim musí byť, inak sa to všetko nedá v pohode s početnou svorkou rôznych pováh zvládať. Každý majiteľ, ktorý si to aspoň trochu dokáže predstaviť, čo život so svorkou obnáša, nemá problém dodržať naše pravidlá, ale nájdu sa aj takí, čo si myslia, že sme povinní prispôsobiť sa každému. Takí si potom musia nájsť iný hotel, pretože my vieme, čo všetko pre hafanov robíme, vieme čo všetko to obnáša, sme s nimi celý rok od rána do večera, nemáme víkendy ani sviatky a fungovať každý deň tak, že sme neustále k dispozícii, pretože jeden majiteľ chce prísť o 8, druhý o 11, další zase v inom čase, sa jednoducho nedá, nie sme stroje. Takže aj v záujme nášho vlastného pokoja a zdravia, budeme prispôsobovať náš režim dňa tak, aby boli spokojní hafani ale aj my, pretože aj naša pohoda je veľmi dôležitá a hafani to cítia.
Psíka môžete u nás ubytovať na deň ale aj niekoľko mesiacov v období, keď ste mimo bydliska a nemá sa Vám o vášho psieho kámoša kto postarať. Chodia k nám hafani na pravidelné opakované pobyty krátkodobé ale aj opakované dlhodobé pobyty . Prineste tiež so sebou stravu pre vášho psíka na ktorú je zvyknutý, obvykle granule, je možné priniesť aj mäso, uvarenú ryžu.. najlepšie naporcované podľa dávky, ktorú má zjesť. K dispozícii máme chladničku a mraziak, kde môže byť uskladnené aj pri dlhodobejších pobytoch.
Platby za pobyt požadujeme pri príjme psíka do nášho hotela. Cenu za ubytovanie každého psíka stanovujeme individuálne podľa toho, akého psíka máte a ako dlho u nás bude. Ak máte záujem o ubytovanie vášho psíka, treba zavolať 0905-670 180 Po-Pia 11-18hod., potrebujeme vedieť viac o psovi a dostanete aj potrebné info.
Pri ubytovaní počas štátneho sviatku je účtovaný príplatok 50% k sume stanovenej za deň pobytu. Každoročne v období veľkej noci (4dni) a v termíne od 20.12. - 6.1. následujúceho roka účtujeme taktiež príplatok 50% k sume za každý deň pobytu, pričom dni 24, 25, 26, 31.12 a 1.1. je príplatok 100%.
V prípade potreby je samozrejme zabezpečená veterinárna starostlivosť. Ak zhodnotíme, že stav vášho psa je vážny, budeme Vás ihneď kontaktovať a informovať o jeho stave, aby ste dopredu vedeli a odsúhlasili potrebné veterinárne ošetrenie. Po návrate a prebratí si psíka, bude potrebné veterinárne ošetrenie preplatiť.
Život v našom hoteli môžete sledovať na našej stránke na FACEBOOKU, ktorá je denne aktualizovaná. Nájdete tu videá zo života v našom hoteli. Fotky aj videá si môžete pozrieť, ak máte prístup na net aj na dovolenke, alebo kdekoľvek práve ste. Taktiež nám môžete zavolať , ak sa chcete spýtať na vášho havina.